Kde zostať v Miami a ako sa obísť

, či už ide o biele piesky a večierky South Beach, salsa kubánskej kultúry v Miami alebo história a krása architektúry Art Deco, ktorá vás priťahuje do Magic City, Budete musieť poznať 2 veci: Kde zostať v Miami a ako sa dostať okolo.

Priniesli vám kilomet pre prenájom automobilu Miami a Viajemos.com

Keď sme hľadali miesta na pobyt v Miami, zameriavame sa predovšetkým na Miami Beach – pravdepodobne najlepšiu funkciu Miami. Dlhá sada „bariérových ostrovov“, ktoré prebiehajú paralelne s pevninou, tvoria známe pobrežie v Miami.

Miami Beach je iba jedným z týchto ostrovov, ktoré vedú z Fort Lauderdale severne od mesta až po South Beach a do zálivu Biscayne.

Pomysleli ste si, so všetkým tým pobrežím, hľadanie niekde cenovo dostupné, zdravé a blízko všetkého by bolo celkom ľahké.

Mýlili sme sa.

Vďaka celoročnému teplému podnebiu sa špičková sezóna Miami nikdy nespomalí. To znamená, že nájdenie za pomerne ceny, ubytovanie, ktoré je obývateľné a na správnom mieste, môže byť zložité.

Ak sú vaše diskotéky Designer Beach Club, ľahko nájdete krásne ubytovanie pozdĺž stredného beach. Ale ak ste ako my a uprednostňujete preskúmanie zvyšku vášho cieľa, aby ste zostali pri bazéne celý deň, pobyt v týchto strediskách sa môže cítiť klaustrofóbne.

Takto kompromis:

Kde zostať v Miami FL a ako sa dostať okolo

Kde zostať v Miami Beach – El Paseo Hotel

Priamo v srdci Española Way, pešej ulice v South Beach, je hotel El Paseo.

Jeho izby nemusia byť najväčšie alebo najelegantnejšie zdobené, ale služba je dokonalá a jej umiestnenie je perfektná – v skutočnosti je tento malý klenot skrytý v očiach.

A prichádza s toľkými výhodami.

Española Way je pravdepodobne jednou z najpopulárnejších reštaurácií v Miami Beach, so všetkými druhmi barov a kuchyňou lemujú svoju dopravnú dopravu. A prekvapujúce je, že niekde tak turistické je jedlo celkom dobré.

Odtiaľ ste asi tri bloky od pláže, ale so všetkými reštauráciami, ktoré budete potrebovať doslova pri dosahu svojich dverí. Plus, obyvatelia El Paseo získajú 15% zľavu na všetkých miestach na Española Way, čo ich robí cenovo dostupnými.

Získate tiež bezplatný prístup k ležadlám a dáždnikom na South Beach a WiFi je rýchle a zadarmo.

Čo viac potrebuješ?

Ako sa dostať okolo

Ak ste v Miami dlhšie ako deň alebo dva, budete potrebovať auto. Samozrejme, existuje veľa taxíkov a Uber je tu silný, ale to je drahé rýchlo.

Prenájom auta v Miami je vaša najlepšia stávka. A existujú hromady miest, ktoré ponúkajú ponuky na prenájom automobilov v meste.

Zdá sa, že USA majú oveľa flexibilnejší systém na prenájom automobilov ako väčšina krajín, ale vždy existujú malé triky a tipy na prenájom automobilov. Pozrite sa na náš príspevok o tom, ako vyhrať pri prenájme auta.

Kam ísť a čo robiť

Po dokončení prieskumu Miami Beach – alebo medzi nájazdmi na pláži – je toľko miest na vyskúšanie. A s automobilom prenájom je veci oveľa jednoduchšie.

Little Havana a Calle Ocho

Keďže toľko Kubáncov, ktorí sa vydali na 90 míľovú cestu do Miami, je sotva prekvapujúce, že kultúra prišla s nimi. Little Havana je zábavným ochutnávkou toho, čo sa Kuba naozaj páči.

Tu je viac o tom, čo sme urobili a videli na Calle Ocho – srdci malej Havany.

Múry Wynwood

Kedysi no-goa plná prázdnych skladov a opustených budov, Wynwood vzkriesil umelecké a bedrové komunity v Miami. Obrovské nástenné maľby pokrývajú mnoho múrov a je tu aj silná remeselná pivo a kultúra potravín.

Národný park Everglades

Prekvapivo krátka cesta od Glitz v Miami Beach je jedným z najdôležitejších amerických národných parkov mokradí. Everglades Swampland, ktorý sa týka obrovských 1,5 milióna akrov, je v skutočnosti obrovská rieka Delta, ktorá tečie do mora, je domovom neuveriteľného bohatstva voľne žijúcich živočíchov.

Dostaňte sa do centra návštevníkov a vyskúšajte jazdu na leteckom člne – tých s obrovskými fanúšikmi na chrbte – alebo preskúmajte jeden z mnohých promenádlov v parku.

Hamburger

Boli sme ohromení scénou Burger v Miami. Od reťazcov, ako je veľmi obľúbený Shake Shack, až po malé nezávislé, ktoré vyhodia domáce majstrovské diela, budete chcieť niektoré z nich vyhľadať. Tu je náš pokles Miami’s Burger Town.

Kľúče na Florida

Florida Keys, ktorá sa tiahne do Karibiku, je jedinečný reťazec ostrovčekov, ktoré sú spojené dlhou cestou mostov. Krištáľová voda, ohromujúce pláže a historické pozostatky toho, ako kedysi bolo Miami, sú tu v hojnosti.

Najslávnejší zo všetkých, Key West Far Out na konci reťazca, je 3-hodinová jazda od Miami. Ale je ich veľa, ktoré sú bližšie. Napriek tomu si budete musieť prenajať auto na túto cestu, pretože ju verejná doprava jednoducho nezníži.

Orlando

Je prekvapujúce, že Orlando, s celým radom tematických parkov a vodných parkov, je iba 3 a pol hodiny od Miami. Samozrejme, určite budete potrebovať auto na túto cestu, ale byť schopný jazdiť hore a užívať si Disney WorldAlebo Universal Studios pre tento deň sú neuveriteľné.

Ešte lepšie je, aby Orlando a jeho jazdy boli súčasťou dlhšieho výletu, keď pracujete na sever.

Ak smerujete na sever alebo po svojom čase v Miami, sú tu aj naše tipy na jazdu a prenájom auta v Orlande.

USA sú také úžasné miesto pre cestné výlety. Je to krajina toľko priestoru s toľkými vecami, ktoré treba robiť na ceste, kamkoľvek idete.

Milujeme jazdu v štátoch a máme niekoľko skvelých tipov na zasiahnutie cesty tam.

A pre ďalšie tipy na Miami, tu je náš sprievodný sprievodca pre mesto.

Boli ste v Miami? Aké sú vaše najlepšie tipy, ako tam robiť veci? Povedzte nám v komentároch!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *